Menü Bezárás

Céges webhely (website) karbantartása Letölthető iratminta: Vállalkozási keretszerződés webhely karbantartására 2019

Az iLex jogi iratminta cikk-adatbázisában, az iLex-iratmintak.hu oldalon a kkv-k, egyéni vállalkozók, gazdálkodó szervezetek, társasházak, egészségügyi szolgáltatók, startupok stb. számára legfontosabb hírekről, változásokról, dokumentumokról jogi szakértők/ügyvédek foglalják össze az alapvető tudnivalókat, a szakértői cikkek mellékletét képező iratmintákat pedig ugyancsak az ilex-iratmintak.hu oldalon érik el kedvezményesen Olvasóink. Amennyiben az iratminták letöltésén túlmenően van szükség az adott jogi ügyszakhoz kapcsolódó jogi tanácsadásra, képviseletre, az ilex4sb.com oldalon online, 1 órán belül digitálisan elérhetők az iLexnek a szakmai cikkeket és iratmintákat szerkesztő, partnerségben együttműködő új generációs ügyvédei és 1 másodpercen belül LEXI – kognitív jogi asszisztensünk, aki az ilex-iratmintak.hu oldalon külön chatablakban válaszol a iratminta-szolgáltatással összefüggő kérdésekre. Kérjük, vizsgáztasd LEXI-t, gépi tanítási fázisban lévő MI alkalmazás! Köszönjük a gépi tanításban történő személyes részvételt!

A kis- és középvállalkozások bevételi forrásának egy részét „céges” webhelyük generálja, így annak fejlesztésére, üzemeltetésére és karbantartására érdemes figyelmet fordítani. A rá vonatkozó jogi szabályozás több jogszabályhelyen található meg, figyelemmel kell lennünk az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény, a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény (Szjt.), valamint a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) rendelkezéseire.

Az Szjt. 1.§ (3) bekezdése alapján az alkotást szerzői jogi védelem illeti meg a szerző szellemi tevékenységéből fakadó egyéni, eredeti jellege alapján. A szerzői jog a webhelyeket is védi, tehát azok a szerzői jogi védelem tárgyai. A webhelyhez fűződő szerzői jogok (személyhez fűződő és vagyoni jogok) attól függően alakulnak, hogy ki és milyen jogviszonyban fejlesztette a webhelyet a cég számára – erről korábbi cikkünkben írtunk részletesebben.

Az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 4. §-a alapján a webhelyen legalább az alábbi adatokat kell feltüntetni közvetlenül és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon:

„a) a szolgáltató nevét,

  1. b) a szolgáltató székhelyét, telephelyét, ennek hiányában lakcímét,
  2. c) a szolgáltató elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét,
  3. d) ha a szolgáltató létrejöttét vagy tevékenysége gyakorlásának megkezdését jogszabály nyilvántartásba való bejegyzéshez köti, a szolgáltatót a nyilvántartásba bejegyző bíróság vagy hatóság megnevezését, és a szolgáltató nyilvántartásba vételi számát,
  4. e) ha a szolgáltató tevékenységének gyakorlása jogszabály alapján engedélyköteles, ezt a tényt az engedélyező hatóságmegnevezésével és elérhetőségi adataival, valamint az engedély számával együtt,
  5. f) ha a szolgáltató az általános forgalmi adó alanya, a szolgáltató adószámát,
  6. g) a szabályozott szakmák gyakorlásának körében:
  7. ga) annak a szakmai érdek-képviseleti szervnek (kamarának) a megnevezését, amelynek a szolgáltató akár kötelező előírás alapján, akár önkéntesen tagja;
  8. gb) a természetes személy szolgáltató szakképzettségének, illetve szakmai, tudományos fokozatának, valamint annak a tagállamnak a megjelölését, ahol ezt a szakképzettséget, illetve fokozatot megszerezte;
  9. gc) hivatkozást a szabályozott szakma gyakorlásának a szolgáltató letelepedési helye szerinti államban alkalmazandó szakmai szabályaira, és az azokhoz való hozzáférés módjára,
  10. h) * a szolgáltató részére a tárhelyet biztosító, a 2. § l) pont lc) alpontjában meghatározott szolgáltató székhelyét, telephelyét, az elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét, kivéve, ha a szolgáltató részére nyújtott tárhelyszolgáltatás jellegéből adódóan ezek az adatok egyébként is megismerhetőek.”

A fejlesztésen kívül a webhely üzemeltetésének és karbantartásának kérdése merülhet fel.

Egy webhely karbantartása többek között magában foglalja a webhelyen lévő tartalmak naprakészen tartását, az oldal bővítését, átalakítását, működőképességének fenntartását, felmerülő hibák kijavítását, vírusirtást, folyamatos adatmentést, stb.

A cégek a webhely karbantartására általában a polgári jog szabályai alapján vállalkozási szerződést kötnek, amely alapján a karbantartó a szerződéses eredmény létrehozására vállal kötelezettséget. Ennél a szerződéstípusnál, amennyiben a karbantartó a vállalt kötelezettségét nem teljesíti, a vállalkozási díjra nem jogosult.

Szerződést köthetünk havi vagy csupán alkalmi karbantartásra is, megállapodástól függően átalánydíjas és tételeselszámolásban állapodhatnak meg a felek.

Jelen cikkünkhöz egy vállalkozási keretszerződés-minta kerül csatolásra, melynek az az érdekessége és egyben az előnye is, hogy – bár a keretszerződés egy folyamatos vállalkozási jogviszonyt keletkeztet a honlap-tulajdonos cég és a vállalkozó között – a konkrét feladatokra minden egyes esetben egyedi megrendelést ad a cég, s azt egyedileg is számolja el/fizeti ki a vállalkozónak, így nem kell minden hónapban havi átalánydíjat fizetni a vállalkozó részére, akkor is, amikor nincs a céges honlap karbantartásával összefüggésben munka.

iLex Systems Zrt
Jogi Tartalom-Szerkesztő Ügyvédi Divízió
Letölthető iratminta: Vállalkozási keretszerződés webhely karbantartására 2019